1. kolo Slovnaft extraligy

05.09.2008 Celý región

Košice 5. septembra (TASR) - V predohrávanom stretnutí 3. kola nového ročníka Slovnaft extraligy potvrdili hokejisti HC Košice rolu favorita a vo východniarskom derby si poradili s Kežmarkom 7:1.
HC Košice - MHK SkiPark Kežmarok 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Góly: 6. Šimurda (P. Mocek), 19. Michel Miklík (Juraj Faith, P. Bartoš), 21. Juraj Faith (Michel Miklík), 38. P. Bartoš (Tabaček, M. Šterbák), 46. Kmiť (Húževka), 50. Šimurda (J. Sýkora), 52. Rudolf Huna (Philipp) - 42. Pavol Segľa (Sadiki)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Drotár (Kežmarok) na 10 min za napadnutie zozadu
presilovky: 3:1
oslabenia: 1:0
rozhodovali: D. Konc - Tornay, M. Grečko
5146 divákov

Zostavy:
Košice: M. Lipovský - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Philipp, Homer, Špelda, P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Rataj, S. Gron - Bartánus, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík
Kežmarok: Klempa - M. Droppa, D. Brejčák, Sadiki, Hrubý, R. Gavalier, Gurčík, Žemba, od 22. min J. Marcinko - Škovira, Svitana, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Drotár - Mašlonka, S. Pavličko, Fedor - Štolc, Slaninák, Bednár

Zápas dvoch východoslovenských tímov mal smutnú predohru- najskôr si prítomní minútou ticha uctili pamiatku nedávno zosnulého dlhoročného košického funkcionára Pavla Matisa. Už úvodná akcia Kežmarčana Bartečka, po ktorej Svitana a Škovira vyskúšali postreh Lipovského, potvrdil, že oba kolektívy boli hladné po hokeji. Taktovku však veľmi skoro prevzali hostitelia. Prvý potlesk sa ušiel agilnému Šimurdovi, ktorý pri hre 4:4 otvoril skóre. V oboch tímoch došlo pred sezónou k veľkým zmenám v kádroch, čo sa neskôr odrazilo pri kombinácii a najmä v koncovke. Hra sa postupne vyrovnávala, po peknej akcii prvého košického útoku upokojil pred prvou prestávkou Košičanov gól Miklíka. Keď z presilovky zvýšil už v 21. minúte Faith na 3:0 so súperom to nevyzeralo najlepšie. Premárnené príležitostí oceliarov akoby však Kežmarok vyburcovali a výsledkom boli veľmi dobré príležitosti na opačnej strane. Lipovskému môžu domáci ďakovať, že šance Svitanu, Fedora či Slanináka neskončili gólmi. Naopak košický kapitán Peter Bartoš, oslavujúci v deň zápasu 35. narodeniny, pridal štvrtý gól. Streleckú mizériu kežmarských hokejistov síce na začiatku záverečného dejstva pretrhol pri presilovke Pavol Segľa, ale pádnou odpoveďou domácich boli ďalšie tri góly v sieti Klempu (jeden pri oslabení) a mexické vlny spokojných divákov.

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Góly: 15. Hvila (Klouda), 21. M. Chovan (Cebák), 36. Hvila (M. Chovan, Klouda) - 18. Kuľha (J. Kováčik), 26. Hujsa (Vaic, Pavlas), 31. Hujsa (Kuľha), 43. Uram (Devečka, Lažo)
Vylúčení: 7:8 na 2 min
presilovky: 2:3
oslabenia: 0:0
rozhodovali: J. Konc - Mášik, Tvrdoň